"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa Inwestująca w obszary wiejskie"
   

Operacja pn. "Aktywna integracja nad Bugiem społeczności Serpelic"

mającą na celu: wzmocnienie kapitału społecznego i ochronę tradycji poprzez inicjatywy zagospodarowania czasu wolnego w oparciu o lokalne potrzeby i zasoby społeczności współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategi rozwoju lokalnego kierowanego na społeczność"

Program Rozowju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Wartość realizowanej operacji: 66 030,64 zł, w tym ze środków EFRROW 50 000,00 zł.

Operacja realizowana w ramach strategi rozwoju kierowanego przez społeczeność wdrażanej przez LGD:
Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu".

 

Aktywna integracja nad Bugiem społeczności Serpelic już po raz kolejny druhowie z OSP Serpelice pozyskali środki na podniesienie walorów wypoczynkowych tej pięknej miejscowości. Wcześniej została wykonana siłownia plenerowa z której korzysta bardzo wiele osób z Serpelic, letnicy oraz turyści. A teraz za pozyskane pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrożenie operacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Tygiel Doliny Bugu" została wykonana infrastruktura wypoczynkowa nad rzeką Bug. Wykonano wiaty z zadaszeniem parasolowym, zamontowano ławki parkowe przed sceną na stoku, stojaki na rowery, siatkę do gry plażowej, urządzenia zabawowe dla dzieci i wiele innych. W ramach tego projektu "Aktywna integracja nad Bugiem społeczności Serpelic" druhowie zorganizowali też piknik wiejski w niedzielę 16 czerwca nad rzeką, który miał na celu jeszcze bardziej zjednać mieszkańców w działaniach społecznych, parafialnych, edukacyjnych w życiu sąsiedzkim i towarzyskim. Jak mówili druhowie w dobrych relacjach jest wszystkim łatwiej w niesieniu pomocy poszkodowanym tak samo w życiu. Wydano też tomik wierszy i fraszek miejscowego poety P. Franciszka Krasuckiego który na pikniku przedstawił kilka z nich. Dzieci z miejscowej szkoły uświetniły spotkanie swoimi zdolnościami aktorskimi. Druhowie zaprezentowali akcję gaśniczo - ratowniczą i zasady udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora a dzieci mogły zagrać w grę "Mali Ratownicy". Były kiełbaski z grila, a miejscowe Panie częstowały pysznymi pierogami, bigosem i pączkami. Dla dzieci były lody, a dorośli mogli skosztować gaszącego pragnienie trunku domowej roboty - podpiwku. Na całym spotkaniu przygrywała Kapela Zdzisława Marczuka. Druhowie z OSP Serpelice mają kolejne pomysły na aktywność tej miejscowości, ale jeszcze nie zdradzają.

Aktywna integracja nad Bugiem społeczności Serpelic. Drugi piknik podsumował realizowany przez OSP w Serpelicach projekt wraz z partnerami: Gminą Sarnaki i Gminą Biblioteką Publiczną w Sarnakach Zadanie było realizowane w ramach dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrożenie operacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Tygiel Doliny Bugu". Z początkiem projektu została wykonana infrastruktura wypoczynkowa nad rzeką Bug. Wykonano wiaty z zadaszeniem parasolowym, zamontowano ławki parkowe przed sceną na stoku, stojaki na rowery, siatkę do gry plażowej, urządzenia zabawowe dla dzieci i wiele innych. W ramach tego projektu "Aktywna integracja nad Bugiem społeczności Serpelic" druhowie zorganizowali drugi piknik wiejski w niedzielę 18 sierpnia nad rzeką, podczas którego nie zabrakło integracji, edukacji i wspaniałej atmosfery. Historię tej nadbużańskiej perły jaką są Serpelice w malowniczym zakątku Mazowsza przybliżył P. Rafał Dydycz. Z pomocą Gminnej Biblioteki Publicznej w Sarnakach wydano też tomik wierszy i fraszek miejscowego poety P. Franciszka Krasuskiego który na pikniku przedstawił kilka z nich. Dzieci z miejscowej szkoły uświetniły spotkanie swoimi zdolnościami aktorskimi. Druhowie zaprezentowali akcję gaśniczo - ratowniczą i zasady udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora a dzieci mogły zagrać w grę "Mali Ratownicy". Były kiełbaski z grila, a miejscowe Panie częstowały pysznymi pierogami, bigosem i pączkami. Dla dzieci były lody, a dorośli mogli skosztować gaszącego pragnienie trunku domowej roboty - podpiwku. Na całym spotkaniu przygrywała Kapela Zdzisława Marczuka. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt... mieszkańcom, partnerom, samorządowi, strażakom, osobom zaangażowanym, oraz inicjatorom i twórcom tego projekty a w szczególności dh Marianowi Rosolskiemu. Nie sposób wszystkich wymienić ale serdeczne dzięki... i do zobaczenia nad Bugiem..

Więcej informacji... na naszym profilu społecznościowym facebook. Zapraszamy